
Istnieją różne testy do wykrywania alergii.
- Testy skórne wykorzystuje się w diagnostyce dermatologicznej w przypadku chorych, u których zachodzi podejrzenie udziału reakcji alergicznych w powstawaniu zmian skórnych.
- Służą one ocenie reakcji skóry na kontakt z alergenem, a ich dodatni wynik stanowi potwierdzenie uczulenia na badany alergen. Służą do wykrywania alergii IgE zależnych.Testy te są jednak mało przydatne do wykrywania alergii pokarmowych( moim zdaniem mimo), że często są do tego wykorzystywane. Testy skórne wykonuje się na nie zmienionej zdrowej skórze.Jest wiele ograniczeń w wykonaniu tych testów. Ilość alergenów badanych jest bardzo ograniczona, trudno lub nawet nie możliwe jest ich wykonanie u małych dzieci a także przy dużej nadwrażliwości, wykonanie tych testów może być nawet niebezpieczne Ja nie wykonuję tego typu badań
- Testy z krwi można wykonywać w każdym wieku. Są bezpieczne, jedynym ograniczeniem jest, możliwość pobrania krwi na badanie. Można wykonać badanie zarówno alergii IgE zależnych jak i IgG zależnych. Poważnym ograniczeniem jest jednak koszt wykonania badania, szczególnie jeżeli mamy pakiet dużej ilości alergenów. Przydatne też mogą być nawet w wykrywaniu alergii pokarmowych jednak w ograniczonym zakresie. Na razie jeszcze nie wykonuję tych testów ale wkrótce także włączę taką możliwość.
- Testy biorezonansowe. Są to bardzo uniwersalne testy. Można wykonywać bardzo szerokie spektrum badań. Dzięki tym testom można wykonywać badania wszystkich rodzajów alergii. Badania są wykonywane zarówno na gotowych testach jak i na próbkach wykonanych przez pacjentów, co daje znaczna przewagę nad innymi testami, bo można przetestować własne produkty spożywcze, ale także używane kosmetyki, próbki ubrań, środki gospodarstwa domowego, kurz domowy, lub nawet unikalne rośliny rosnące w ogródku.
Możemy także używać tych próbek do leczenia przy pomocy odczulania biorezonansowego