Maintrac

Liczenie komórek nowotworowych

Liczenie komórek nowotworowych czyli badanie Maintrac.
Jest to badanie które wykonywane jest w Niemczech w miejscowości Bayreuth na Bawarii.
Dr.med. Ulrich Pachmann założył laboratorium w Bayeruth w Niemczech w 1996 roku i od tego czasu jest jego kierownikiem. Badania zlecają poradnie, szpitale i pacjenci indywidualni, a dr. Pachmann poprzez swoja wiedzę i wieloletnie doświadczenie skutecznie pomaga w leczeniu chorób zakrzepowo-zatorowych i chorób nowotworowych Labratorium dr. Pachmanna oferuje Państwu najwyższej jakości testy liczenia krążących komórek nowotworowych i  ich wrażliwości na chemioterapeutyki, które wykonywane są zgodnie z międzynarodowymi standardami. Potwierdzeniem utrzymywania wysokiej jakości badań są m.in. regularnie uzyskiwane pozytywne wyniki certyfikatów. Maintrac to metoda bardziej innowacyjna niż inne monitory skuteczności terapii przeciw nowotworowej.

Wykonywane są trzy rodzaje badań :

 

Liczenie komórek nowotworowych we krwi                 
Maintrac to badanie krwi, które pozwala nam wykrywać komórki, które opuściły guz i dostały się do krwioobiegu. , a zatem odpowiedzialnych za dalszy postęp choroby. Przy użyciu liczby komórek maintrac lekarz może monitorować, w jakim stopniu leczenie zakończyło się sukcesem. W tej ocenie liczba krążących komórek jest określana przed rozpoczęciem leczenia, i porównywana z liczbą komórek w trakcie terapii. Uzyskana progresja wyników wskazuje, czy komórki są niszczone przez terapię przeciwnowotworową, tj. czy pacjent reaguje na leczenie. Jeśli tak nie jest, istnieje możliwość testowania działania innych substancji bezpośrednio na krążących komórkach nowotworowych. 

 

Chemiowrażliwość komórek nowotworowych
Następnie szybkość śmierci CETC / CTC porównuje się do próbki bez dodanego leku. Wyniki pokazują lek, który jest najbardziej odpowiedni do niszczenia komórek nowotworowych we krwi. Testy tego rodzaju, dotyczące prawdopodobieństwa działania leku, są możliwe zarówno przed rozpoczęciem leczenia, jak i po  rozpoczęciu leczeniu. Każdy pacjent jest indywidualny, a każdy guz jest unikalny dla tego pacjenta. Dlatego leki podawane jednemu pacjentowi mogą mieć bardzo różne działanie u innego pacjenta. Aby dowiedzieć się, jaki rodzaj leku ma największe szanse na skuteczne działanie przed rozpoczęciem leczenia, zaleca się testowanie leków za pomocą maintrac®. Analiza ta może służyć jako podstawa do podejmowania decyzji zarówno dla lekarza, jak i pacjenta, dotyczących późniejszych decyzji terapeutycznych. Do oceny skuteczności leku wykorzystuje się komórki uwalniane przez nowotwór do krwioobiegu, tak jak w pomiarze liczby komórek. Leki są testowane bezpośrednio na krążących komórkach nowotworowych (CETC / CTC). Dzienną dawkę odpowiedniego leku miesza się z krwią pacjenta w probówce testowej (in vitro). Krew i zawarte w niej CETC / CTC są następnie eksponowane na leki w różnych okresach czasu.  Można testować zarówno leki konwencjonalne, jak i alternatywne. Idealnie, substancje do testowania powinny być w postaci płynnej i jako takie odpowiednie do podawania pacjentowi we wlewach dożylnych. Po testach leków in-vitro należy przeprowadzić badanie liczby komórek za pomocą maintrac® w celu potwierdzenia, czy stosowane leki mają długotrwały wpływ na krążące komórki nowotworowe we krwi. Zasadniczo zmniejszenie liczby komórek wskazuje na udaną terapię.

Stemtrac identyfikacja nowotworowych komórek macierzystych

Przerzuty odlegle to główna przyczyna umieralności na nowotwory. Subpopulacja komórek nowotworowych o właściwościach komórek macierzystych, określanych  jako macierzyste komórki nowotworowe, jest główna przyczyna powstawania  przerzutów odległych i oporności na zastosowane leczenie. Badanie stemtrac to  metoda umożliwiająca identyfikację w próbce krwi komórek nowotworowych, które są zdolne do proliferacji i tworzenia przerzutów odległych. Niepomyślne rokowanie w przypadku nowotworów związane jest z występowaniem przerzutów odległych.

Aby  doszło do powstania przerzutów, komórka nowotworowa musi:
opuścić guz;

przeżyć poza guzem;

przyłączyć się do innego miejsca w organizmie;

namnożyć się, a następnie;

wrosnąć w obcą tkankę;

Maintrac monitoruje komórki nowotworowe podczas pierwszych dwóch etapów. Natomiast, badanie stemtrac identyfikuje tylko komórki zdolne do proliferacji i tworzenia przerzutów.

 

Jeżeli chorujesz na raka i byłeś operowany/a lub leczony/a na innymi metodami, to najważniejsze jest, czy leczenie jest skuteczne i czy nie powstaną przeżuty. Właśnie badanie komórek nowotworowych we krwi daje możliwość stwierdzenia czy zagrażają  przeżuty.

 

Oczywiście nie jest to badanie tanie, ale  warte jest tego, aby je wykonać bo może uratować  Ci życie.

 

Cennik na badanie komórek nowotworowych Maintrac
Liczenie komórek nowotworowych 1800 zł
Umożliwia monitorowanie skuteczności leczenia nowotworu.
Badanie trwa  7 dni

Chemiowrażliwość komórek nowotworowych.
Badanie trwa 7dni
Umożliwia dobór najskuteczniejszych środków do leczenia danego  nowotworu u konkretnego pacjenta.

Pojedyncza substancja 3400 zł razem z liczeniem komórek
Zawiera liczenie komórek nowotworowych

Każda następna substancja 2000 zł

Komórki macierzyste nowotworu 3300 zł

Badanie trwa 21 dni. Komórki macierzyste decydują o przerzutach.

 

Jeżeli jesteś chory na raka i chcesz wiedzieć, czy grożą Ci przerzuty,

lub ustalić najlepszą terapię to :