METODA ZENNI

Metoda Zenni polega na zastosowaniu uznanych przez medycynę prądów Bernarda w celu przywracania naturalnych potencjałów elektrycznych w komórkach, stymulowania układu immunologicznego i procesów naprawy narządów wewnętrznych, gruczołów wydzielania wewnętrznego i układu nerwowego oraz eliminowania bólu.

Metoda Zenni jest pomocna dla pacjentów ze schorzeniami:

tarczycy (nadczynność, niedoczynność, wole, torbiele, guzki, Hashimoto),

kręgosłupa
(bóle kręgosłupa, zwyrodnienia, ubytki, torbiele),

bóle stawów kolan, łokci i dłoni, haluksy, ostroga piętowa,

zapaleń trzustki, wątroby, śledziony, żołądka (refluksy, wrzody), jelit, pęcherza i nerek (niewydolność), przerostu prostaty,

kobiecymi: mięśniaki, guzki, torbiele na narządach rodnych, narządach wewnętrznych i piersiach oraz nadżerki i endometrioza,

astmy oskrzelowej, alergii, obturacyjnej choroby płuc,

uszkodzenia mięśni i ścięgien, zanikami mięśni oraz po złamaniach, żylakami kończyn dolnych, zakrzepicy,

oczu (zaćma, jaskra), zmęczenia oczu, suchości i łzawieniu,

depresji, nerwicy, przewlekłego stresu, problemów ze snem, zapalenia zatok, paradontozy.


Zabiegi w naszym gabinecie są przeprowadzane na specjalnie skonstruowanym urządzeniu dr.Viktora Żenni. Terapia jest bezinwazyjna i bezbolesna, zabiegi wykonywane są na aparacie mającym certyfikat bezp. EU dla urządzeń medycznych.

Prądy Bernarda (diadynamiczne), maja niską częstotliwość i już od dawna są stosowane w fizjoterapii. W elektroterapii prądy zmienne powstają w wyniku prostowania prądu przemiennego sinusoidalnego o częstotliwości 50Hz. Przez zmianę tych prądów w odpowiednich cyklach czasowych, ich modulowanie, uzyskuje się różne rodzaje prądów. W metodzie Zenni wykorzystujemy tylko dwa rodzaje monofazowy prąd stały (MF) oraz dwufazowy prąd stały (DF). Podczas swoich badań wynalazca Viktor Zenni odkrył, że stymulując dany narząd pomocny jest też prąd galwaniczny. Prąd galwaniczny tak samo jak prądy Bernarda wykorzystywany jest w fizjoterapii. Jest to prąd małych
częstotliwości o bardzo łagodnych przebiegach sinusoidalnych.

Elektrostymulacja pozwala na bezpieczne stymulowanie danego narządu, części ciała do samo regeneracji. Pozwala na uwolnienie się od bólów kręgosłupa i stawów, uregulowanie poziomu hormonów oraz optymalizację funkcjonowania innych, leczonych narządów bez skutków ubocznych, jakie często niesie za sobą farmakoterapia lub leczenie operacyjne.


Na czym polega Metoda Żenni

Metoda Viktora Żenni uruchamia siły obronne organizmu i doprowadza do wyleczenia choroby za pomocą elektrostymulacji. Do zabiegu wykorzystuje się zmodyfikowany aparat wytwarzający prądy Bernarda; działają one przeciwbólowo, rozszerzają naczynia krwionośne, zmniejszają, napięcie mięśni szkieletowych, dzięki czemu znajdują szerokie zastosowanie w leczeniu nerwobólów, zaburzeń ukrwienia obwodowego oraz stanów po urazach stawów, mięśni i ścięgien.
Odkryciem Viktora Żenni jest stosowanie tych prądów do stymulacji centralnego układu nerwowego. Tak więc, odpowiednia stymulacja elektryczna może usprawnić procesy elektrochemiczne zachodzące między mózgiem a gruczołami dokrewnymi. Dzięki temu wspomaga w korzystny sposób działanie poszczególnych organów. Wszystkie procesy życiowe, nie wyłączając myślenia, są procesami elektrochemicznymi, w których prąd wpływa na ich usprawnianie oraz dodaje energii. Prądy stymulują nasz system nerwowy, a to wspomaga organizm w walce z chorobami oraz złym samopoczuciem.