Hydrokolonoterapia umożliwia gruntowne i dokładne wypłukiwanie jelita grubego, jak dotąd żadna ze znanych metod nie dawała takiej możliwości.

W naszym  gabinecie lekarskim  zabieg hydrokolonoterapii  wykonywany jest profesjonalnym  włoskim  urządzeniem Clean  Colon  Italy, posiadające wszystkie  certyfikaty  bezpieczeństwa. Jest to najbardziej komfortowe urządzenie  tego typu w Polsce .

W trakcie zabiegu pacjent leży wygodnie na plecach w fotelu zabiegowym z lekko ugiętymi nogami. Przez odbyt wprowadzana jest, na kilka centymetrów, jednorazowa rurka poprzez którą do jelita napływa woda o temperaturze zbliżonej  do temperatury ciała  pacjenta. Woda poddawana jest 3 stopniowemu procesowi oczyszczania , co gwarantuje  jej czystość.  Jest to nowoczesna  forma  jednej z najstarszych metod naturalnego przywracania zdrowia poprzez głębokie płukanie  jelita grubego wodą –  bez użycia leków.

Hydrokolonoterapia  –  czyste jelito – sposób  na  zdrowie

Na czy polega zabieg hydrokolonoterapii ?   Na usuwaniu kamieni kałowych oraz substancji gnijących na ściankach jelita na całej jego długości. Zabieg wzmacnia i   stymuluje pracę jelita, czego nie można  osiągnąć  za pomocą  środków przeczyszczających.

Zapobiega powstawaniu wzdęć, zaparć, usuwa złogi, toksyny, śluz, pasożyty gromadzące się w jelitach, polepsza wchłanianie  składników odżywczych , zwalcza grzybice przewodu pokarmowego .

Dolegliwości , w których pomaga terapia to ;

  • zaparcia – biegunka –  syndrom jelita drażliwego– bóle głowy  oraz zapalenie zatok – artretyzm – wzdęcia   brzucha  – trądzik – egzema –  nieprzyjemny oddech – alergia – astma – zmęczenie –  stany depresyjne  i ospałości – łuszczyca – nadwaga i otyłość.

Co daje zabieg  hydrokolonoterapii? – oczyszcza starannie jelito grube z zalegających w nich grzybów, bakterii chorobotwórczych i pasożytów. Już bezpośrednio po zabiegu traci się na wadze, pozostałości gromadzące się przez lata w jelitach (głównie w postaci kamieni kałowych) potrafią ważyć od 2 do 6 kg. Dzięki zabiegowi zostaje odbudowana  mikroflora , zabieg ten stosowany jest w  profilaktyce raka okrężnicy .

Dlaczego powinno się przeprowadzać głębokie płukanie jelita grubego?

Obecnie wiele autorytetów  świata medycznego  przyznaje, że większa część  chorób, na które zapada współczesny człowiek ma swoje źródło  w jelicie grubym.

Ta część naszego ciała jest bowiem jednym z najbardziej zaniedbanych organów. Złe odżywianie, szybkie tempo życia , spożywanie wyjałowionych i modyfikowanych  produktów pokarmowych  oraz nadmierne stosowanie leków sprawiło ,że  ponad 30% ludzi  ma zaburzoną  przemianę materii.

Wskazane jest, aby każdy bez względu na wiek przynajmniej  dwa razy do roku profilaktycznie skorzystał z zabiegu . Dla osób korzystających po raz pierwszy z  zabiegów , zaleca się  1 lub 3 zabiegi w odstępie jednego tygodnia ( w zależności od stopnia zanieczyszczenia ).  

>>>Wymagana konsultacja lekarska<<<

lek. med  Waldemar Pawłowski     Iława tel. 501552776

Przeciw  wskazania:

# zaawansowana ciąża                                          

# ostra niewydolność serca

# miesiączka                                                           

# wysokie nadciśnienie  tętnicze          

# krwawienia z przewodu pokarmowego           

# ostre lub przewlekłe zapalenie jelita

# pęknięcie szczeliny odbytu w stanie ostrym    

# niedawno przebyte operacje jelita

# przepuklina brzuszna                                        

 # marskość wątroby

# niewydolność nerek                                             

# ostra anemia

Po zabiegu zaleca się  picie naparu z imbiru, oraz  naturalnej Herbaty  Oczyszczającej która przyspiesza usuwanie  złogów i toksyn oraz uzupełnienie flory bakteryjnej – SANPROBI, bardzo ważne  to ,, zmiana nawyków żywieniowych .”

Polecamy  książkę  Prof. Michała Tombaka , tytuły; Czy można żyć 150 lat ,  Droga do zdrowia , Jak żyć długo  i zdrowo , Uleczyć  nieuleczalnie,  – który  pisze cytat-

,, Mało kto wie, że u dorosłej osoby w jelicie grubym znajduje się  od 8-15 kg  kamieni kałowych, które  człowiek nosi przez całe życie .Przeważnie po 40 roku życia grube jelito jest na tyle zapełnione kamieniami, że wypiera  ze swoich miejsc inne organy, utrudniając prace  wątrobie , nerkom, płucom. To jest  właśnie  istotna przyczyna większości chorób …