Alergia jak leczymy


Alergia powinna być leczona kompleksowo i przyczynowo!

Alergia jest pojęciem bardzo szerokim i obejmuje wiele jednostek chorobowych. Jest też kilka różnych typów alergii. Natomiast powszechnie utożsamia się alergie z jednym typem alergii i stąd jest wiele nieporozumień na tym tle.  Diametralne różnice w przyczynach powstania danej reakcji alergicznej skutkują różnicami w diagnozowaniu oraz leczeniu danych schorzeń. Powiedzmy sobie uczciwie medycyna tak zwana akademicka często nie radzi sobie z leczeniem chorób alergicznych, gdyż bardzo często nie odróżnia różnych typów alergii a niektórych w ogóle nie dostrzega.

Aby dobrze leczyć alergię trzeba ją dobrze rozpoznać!  

Niby to takie proste i oczywiste, ale okazuje się, że nie do końca. Większość alergologów poprzestaje na wykonaniu kilku prostych testów i na tej podstawie prowadzi leczenie.  Leczenie prowadzone jest głownie przy pomocy leków antyhistaminowych oraz leków sterydowych. Leki te mają za zadanie tłumienie reakcji alergicznych poprzez ich wpływ na komórki tuczne które wytwarzają histaminę oraz glikokortykoidosteroidy (sterydy) które maja silne działanie przeciw zapalne. Powoduje to hamowanie reakcji zapalnych wywoływanych przez kontakt z alergenami. Może mieć to swoje uzasadnienie w ostrych reakcjach alergicznych np. we wstrząsie anafilaktycznym wywołanym ugryzieniem przez owada(osa,pszczoła), alergię wywołaną lekiem, lub silną alergią na niektóre pokarmy np. orzechy wywołujące bardzo gwałtowne reakcje zagrażające nawet życiu. Należy wtedy działać szybko i radykalnie bo liczy się czas.

Jeżeli ktoś jest silnie uczulony na owady powinien zaopatrzyć  się autostrzykawki z adrenaliną i mieć je zawsze przy sobie i natychmiast podać  sobie  po ugryzieniu przez owada!

Większość jednak alergii ma przebieg przewlekły i wtedy jest inne postępowanie. Tutaj powinniśmy starać się przede wszystkim znaleźć  dokładnie przyczynę danej alergii i postarać się ją wyeliminować.  Postępowanie takie doprowadzi nas do najlepszych rezultatów. Jak my to robimy:

  • Przeprowadzamy dokładny test alergiczny
  • Eliminujemy główne alergeny pokarmowe z diety
  • Wykonujemy odczulanie biorezonansowe
  • Leczymy dysbiozy jelitowe
  • Odkwaszamy organizm
  • Uzupełniamy niedobory mikroelementów i witamin
  • Wykonujemy terapię wzmacniającą i modulującą okład immunologiczny

W leczeniu staramy się wykorzystywać głównie naturalne preparaty roślnne, oraz preparaty homeopatyczne i izopatyczne.

W zdecydowanej większości uzyskujemy trwałe wyleczenie , które doprowadza do wyleczenia.